Nábytek do Vaší domácnosti

Truhlíky z umělého ratanu

Umělý ratan vypadá velmi elegantně a není se tak čemu divit, že se často používá i jako truhlík nebo květináč na různé rostliny a květiny, o které se pravidelně staráte. Truhlíky na květiny, bylinky a různé jiné běžně pěstované rostliny jsou častěji vyráběny z umělého ratanu, naopak přírodnímu ratanu se výrobci rádi vyhýbají.

A jako náročný uživatel takového venkovního truhlíku byste se přírodnímu ratanu měli vyhnout rovněž. Důvod je prostý. Přírodní ratan není ani zdaleka tak odolný, jako právě ratan umělý. Přírodní ratanové truhlíky nebo květináče naopak můžete zvolit jako perfektní doplněk do interiéru.

Tam totiž nebude mít materiál naprosto žádný problém s klimatickými podmínkami, zajistíte mu tak optimální prostředí a tím i dlouhou životnost.

Obyčejné zahradní truhlíky jsou okoukané a prosté. Truhlíky z umělého ratanu mají šmrnc, vypadají velmi elegantně a přidáte-li k nim i zahradní nábytek, litovat rozhodně nebudete. Truhlíky z umělého ratanu jsou zajímavou a velmi elegantní variantou klasických květináčů, které jsou mnohdy velmi masivní a ani zdaleka nezapadají do celkového vzhledu zahrady. Menší truhlíky – většinou ve velikosti 50, jsou prodávány společně s držáky, s jejichž pomocí je možné uchytit truhlíky například na balkonovou římsu, terasu nebo parapet. Vždy přitom dbejte na to, aby byly držáky dostatečně pevné.

Truhlíky je možné zakoupit i v daleko větších velikostech. Větší ratanové truhlíky se nedoporučují zavěšovat na balkony ani terasy, výhradně slouží k položení na pevný podklad. Každý ratanový truhlík by měl disponovat vnitřní vložkou, která je vyrobena z pevného plastu. Vložka chrání samotný ratan před vlivy hlíny, vody a rostlin, čímž zajišťuje jeho dlouhou životnost. Pamatujte, že do ratanových truhlíků by se neměly sázet jakékoli rostliny jen tak, bez plastové vložky.

Komentáře jsou uzavřeny.