Nábytek do Vaší domácnosti

Taburet z umělého ratanu

Umělý ratan je, pokud jde o zahradní nábytek, bezpochyby jedním z nejoblíbenějších materiálů. Taburety z umělého ratanu vypadají velmi elegantně a navíc se perfektně hodí do jakékoli zahrady. Obecně ale platí, ať už jde o taburet zahradní nebo taburet do domácnosti, který je součástí vaší sedací soupravy, že jsou vhodné jen jako opěrka na nohy nebo na občasné sezení.

Taburet totiž trpí absencí opěradla na zádovou oblast, dlouhodobě tak nedokáže uspokojit potřeby svých uživatelů, pokud jde o pohodlné sezení. Taburety jsou jen takovým doplňkem, který doladí zbytek pohodlného a plnohodnotného zahradního nábytku vyrobeného z umělého ratanu.

Tak jako tak, i když taburet není přímo určen pro dlouhodobé sezení, je třeba brát ohled na jeho kvalitu. Ohled proto berte hlavně na materiál, jež je použit na výrobu celé konstrukce taburetu. Pokud budete sahat po těch nejlevnějších kouscích, s největší pravděpodobností bude konstrukce taburetu dřevěná. Dřevěné konstrukce jsou příliš nestabilní a rozhodně od takových taburetů nečekejte zázraky.

Životnost dřeva je navíc velmi omezená a vyžaduje daleko větší pozornost, pokud jde o pravidelnou péči. Naprosto ideální jsou taburety, jež disponují hliníkovou konstrukcí. Hliník je pevný, stabilní a lze od něj očekávat maximum. U ratanových taburetů není konstrukce vidět, ale to neznamená, že je třeba ji zanedbávat. Snadno by se vám po několika měsících mohlo stát, že na taburet sednete a rázem jej můžete vyhodit. Dřevěná konstrukce nemusí po delší době unést větší váhu nebo stálou zátěž.

Levný zahradní nábytek je výhodný, pokud jde o jeho pořízení, ale jde-li o životnost, rozhodně nesázejte na nejlevnější typy. Levné je sice lákavé, ale v souvislosti se zahradním nábytkem se to rozhodně nevyplácí. Na zahradní nábytek totiž nemá vliv jen pravidelné používání, ale i přírodní vlivy, jako je sluníčko a déšť.

Komentáře jsou uzavřeny.