Nábytek do Vaší domácnosti

Měsíční archív: Listopad 2014

Ratanový nábytek do interiéru

Ratan si postupem času našel čestné místo ve většině domácností. Obecně se ratan rozděluje na umělý a přírodní. Obojí má pochopitelně svá pro a proti, přičemž pro přírodní ratan platí, že je naprosto vhodný pro umístění v interiéru. Umělý ratan pochopitelně rovněž, ale ani zdaleka nebude vypadat tak dobře, jako právě ratan přírodní. A protože nábytek tvoří nezbytnou a naprosto nepostradatelnou součást každé domácnosti, je třeba si dát na jeho výběru skutečně záležet.

Ať už jde o ratan přírodní nebo umělý, vždy je nutné dbát na několik věcí, které jsou, pokud jde o správný výběr, naprosto rozhodující. První z nich je materiál, ze kterého je vyrobena celá konstrukce nábytku.

Je-li nábytek určený do interiéru, nemusíte se obávat pokud bude konstrukce dřevěná. V opačném případě, je-li nábytek na zahradu, dřevu se vyhýbejte a raději se spolehněte na hliník, který je pokud jde o odolnost, na daleko lepší úrovni. Za nejkvalitnější je považována konstrukce ocelová, která je ale poměrně těžká a navíc vyžaduje údržbu. Pozornost je ale nutné věnovat i materiálu výpletu a jeho vlastnostem. Je velmi důležité vybírat ratanový nábytek jen u osvědčených prodejců, kteří jsou navíc schopni doporučit produkt, který bude maximálně vyhovovat vašim požadavkům. U lacinějšího interiérového nábytku si dejte dobrý pozor na celkovou kvalitu, která má velký vliv na životnost nábytku.

Ratanový nábytek do interiéru lze poměrně snadno kombinovat s dalším nábytkem, ideálně s dřevěným. Ratanový nábytek vnese do vaší domácnosti exotickou atmosféru a velmi příjemný a vzhled. Ať už se rozhodnete pro ratanovou postel, skříňky nebo snad klasické velké šatní skříně, rozhodně nebudete litovat. Ratanový nábytek vám vydrží celý život vzhledem k jeho kvalitě a životnosti.

Vložil Nábytek z ratanu | Štítek , , | Zanechat komentář

Ratanová postel

Chcete si zařídit ložnici originálně a naprosto stylově? Nepochybně vaše volba padne právě na ratanovou postel, která do vaší ložnice vnese nádech exotiky a materiálů, které jsou příjemné už na první pohled.

Plnohodnotná a elegantní postel totiž nemusí být vyrobena jen ze dřeva. Ratan je oblíbeným materiálem pokud jde o zahradní i interiérový nábytek, postele tak rozhodně nemohou být žádnou výjimkou.

Nezbytnou součástí každé postele, výjimkou tak nejsou ani ty ratanové, je rošt, pevná konstrukce a kvalitní matrace, která se nejvíc podílí na vašem pohodlném a naprosto bezproblémovém spaní. Ratanová je pouze celá konstrukce postele. Ratan je obecně považován za jeden z velmi pevných materiálů, není se tak rozhodně důvod obávat, že by postele z ratanu nebyly pevné. Naopak.

Nemusíte se obávat, že by se po čase postel rozviklala nebo dokonce rozpadla. Nutno ale zmínit, že ratanové postele nejsou příliš vhodné pro alergiky. V konstrukci postele se mnohdy drží prach, který lze odstranit jen pravidelným odklízením s pomocí vysavače. Tak jako tak do některých částí konstrukce postele je obtížné se dostat.

Ratanové postele jsou k dostání jako samostatné výrobky, velmi zajímavé jsou ale i další doplňky do ložnice, jako jsou například noční stolky nebo noční lampičky s ratanovou konstrukcí. Postele z ratanu ale rozhodně nejsou nijak levnou záležitostí. Jejich pořizovací cena se pohybuje v rozmezí několika desítek tisíc korun a je třeba vybírat s maximální pečlivostí. 

U ratanu je velmi důležité, aby byl kvalitně zpracován a důkladně opracován, aby byl ratanový nábytek dostatečně kvalitní a měl dlouhou životnost. Ratanové postele jsou postele na celý život a příliš levné postele z ratanu jsou už na první pohled podezřelé. Vhodné je nakupovat u ověřených výrobců.

Vložil Nábytek z ratanu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Ratanový papasan

Papasany jsou kulatá ratanová křesla, jejichž popularita v posledních letech značně stoupá. V současné době jsou k dostání jak papasany z ratanu umělého, tak i toho přírodního. Primárně papasany slouží k odpočinku a relaxaci v domácnosti, ale i například na zahradě. Ačkoli jsou prostorově mnohdy poměrně objemná, jejich přemístění není vůbec náročné vzhledem k jejich poměrně nízké váze.

Naprosto nezbytnou součástí papasanu je i vhodné polstrování, které zaujímá prakticky celou sedovou část křesla a tak se značně podílí na jeho pohodlnosti v rámci dlouhodobého sezení.

Ratanové papasany jsou velice pohodlné, komfortní a ať už je umístíte kamkoli, rozhodně nezůstanou bez povšimnutí. Hodí se prakticky do každého interiéru, do vaší domácnosti vnesou kousek exotického a teplého nádechu. Nedílnou součást papasanu tvoří právě polstrování, které navíc dotváří konečný vzhled. Vyberete-li elegantní, nadčasové a střídmé polstrování, papasan se bude hodit i do moderních domácností, kde svým naprosto výjimečným vzhledem získá na oblíbenosti všech členů domácnosti.

Jednotlivé papasany se od sebe liší hlavně svou velikostí – naprostou novinkou na trhu jsou dětské papasany, jejichž průměr je okolo 60 cm a nosnost do 90 kg. Klasické kulaté papasany jsou vyráběny hlavně o průměru 110 cm s nosností do maximálně 110 kg. Lze ale vybírat nejen z nabídky papasanů oválných, ale dokonce i ze zdvojených papasanů, které se nápadně podobají ratanové sedací soupravě a umožňují i pohodlné ležení. A stejně jako je tomu u veškerého ratanového nábytku, i v tomto případě je nutné hledět na maximální nosnost.

Ratan je sice velmi pevným materiálem, ale je-li příliš zatěžován, mohly by se začít rozjíždět spoje a celá konstrukce papasanu by se mohla narušit. Doporučením výrobce proto věnujte pozornost a to nejen pokud jde o nosnost, ale i například pravidelnou údržbu.

Vložil Nábytek do domácnosti | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bílé ratanové křeslo

Chcete si pohodlně posedět v obývacím pokoji i na vaší zahradě? Pak nepochybně sháníte i kvalitní a zejména pohodlné křeslo, které budete moct přenášet a hlavně si v něm odpočinout a přijít na jiné myšlenky.

V nabídce různých prodejců jsou i ratanová křesla, jejichž vlastnosti jsou velmi dobré, stejně tak i pořizovací cena a co víc, lze je kombinovat s ostatním nábytkem a to jak v interiéru, tak i pokud jde o zahradu.

Ať už jde o ratanové křeslo, sedací soupravu nebo jakýkoli jiný nábytek do interiéru nebo do zahrady, vždy je třeba, abyste si jej vyzkoušeli.

A to ještě předtím, než jej zakoupíte. Klíčovým faktorem je, aby vám křeslo naprosto vyhovovalo. Velmi často se říká, že to pravé křeslo poznáte hned, jak si do něj sednete. Ratanový nábytek je možné zakoupit i v různých barevných variantách. Nejčastěji v bílé, hnědé, černé nebo béžové. Máte-li zájem o pestrobarevné kousky, ty v souvislosti s ratanem rozhodně nehledejte.

Ostatně jako u každého jiného nábytku z ratanu platí, že velmi záleží na tom, zda jde o ratan přírodní nebo umělý. Přírodní ratan je vhodný jen do interiéru, umělý se zase hodí pro zahradu. Kvalitu ratanu na první pohled s největší pravděpodobností neodhadnete, pokud se nábytku přímo nevěnujete.

V současné době se nabízí různé varianty ratanových křesel. Je třeba si ujasnit, zda hodláte v křesle odpočívat nebo v něm jen sedět. Křesla pro relaxaci jsou totiž tomu uzpůsobena a většinou je jejich cena daleko výraznější, než u zcela obyčejných křesel pro pohodlné sezení v pravém úhlu.

Vložil Nábytek do domácnosti | Štítek , , , | Zanechat komentář