Nábytek do Vaší domácnosti

Měsíční archív: Říjen 2014

Ratanový konferenční stolek

Konferenční stolky jsou poměrně specifickým kusem nábytku, který je jak v domácnostech, tak i například v kancelářích velmi namáhán.

Ať už vybíráte konferenční stolek do domácnosti nebo do kanceláře, vždy máte na výběr různé materiály, které disponují rozdílnými vlastnostmi, tvary a v neposlední řadě i pořizovací cenou.

Z ratanu se běžně nevyrábí jen zahradní nábytek nebo jídelní židle. Mezi oblíbené patří i konferenční stolky, kterými rozhodně nepohrdnete, ať už upřednostňujete ratan umělý nebo přírodní.

Spolehněte se na stolek se skleněnou deskou

Konferenční stolky slouží výhradně k odložení různých drobností, časopisů a novin, ale i hrnků nebo skleniček s různými nápoji. Ratanový nábytek je vyroben spletením jednotlivých vláken, tím pádem není jeho povrch rovný. Při výběru je proto vhodné dbát na to, aby měl konferenční stolek na svém povrchu pevnou desku, ideální je skleněná, která vypadá velmi elegantně. Daleko snáze se vám tak budou odkládat různé věci, například sklenice a zajistíte jejich stabilitu. Zároveň je nutné brát v potaz, že konferenční stolek by se měl hodit k sedací soupravě a dalšímu nábytku v dané místnosti. Nutno zmínit, že je-li sedací souprava designová, je třeba podle toho vybírat i konferenční stolek.

Stejně jako je tomu u jídelních židlí nebo jídelních stolů, i v případě konferenčních stolků je nutné brát v potaz výšku samotného stolku. Ke konferenčnímu stolku byste si měli pohodlně sednout, naklonit se a zkusit si odložit některé věci. Jen tak zjistíte, zda vám jeho skutečná výška vyhovuje.

V současné době lze zakoupit různé varianty konferenčních stolků, které disponují rozdílným provedením. Velmi oblíbené jsou jak solitérní kusy, tak i stolky, které je možné snadno rozložit a získat tak daleko větší plochu pro položení věcí.

Vložil Ratanové soupravy | Štítek , , , | Zanechat komentář

Ratanové květináče

Květináče už dávno nejsou jen nevzhledné keramické truhlíky bez nápadu. Dnešní doba je úžasná v tom, že si můžete dopřát prakticky cokoli, co vás právě napadne.

Ratanové květináče jsou vůbec nejoblíbenější na trhu, jejich cena není nikterak vysoká a navíc se perfektně hodí k jakékoli květině nebo bylinné rostlině. Stačí si jen vybrat z nabídky, která je natolik rozsáhlá, že si zaručeně přijdou na své i ti s nejnáročnějšími požadavky.

Velikost ratanového květináče si můžete zvolit zcela sami v závislosti na aktuální potřebě.

V nabídce různých prodejců jsou ratanové květináče i metr vysoké, naopak lze ale vybírat i z menších truhlíků, které je bez problémů možné zavěsit například na balkonovou římsu. Ratanové květináče jsou vždy jednoduchým a praktickým řešením, jak si zajistit skvělý designový prvek v domácnosti nebo na zahradě a zároveň zajistit pro své květiny dostatečné místo. Ještě předtím, než se necháte uchvátit naprosto dokonalým vzhledem ratanových květináčů, truhlíků a dalších bytových doplňků z ratanu, dobře si ujasněte, kam květináč dáte. Zda bude výhradně v bytovém prostoru nebo na zahradě. Na základě jeho umístění je totiž rozhodující, zda vyberete květináč z ratanu přírodního nebo umělého.

Přírodní ratan jedině do interiéru 

Květináče z přírodního ratanu rozhodně nejsou vhodné pro využití v zahradě nebo jakémkoli venkovním prostředí. Důvod je prostý. Přírodní ratan není ani zdaleka tak odolný, jako právě ratan umělý. Jeho vlastnosti jsou daleko horší, neodolává výkyvům klimatických podmínek, není vhodný pro styk s vodou ani vlhkostí a při větších teplotách, například při pravidelném slunění, by se snadno mohlo stát, že se jednotlivé spoje začnou rozjíždět. Z krásného přírodního květináče by vám tak rázem na zahradě zůstala jen vnitřní plastová nádoba na samotnou rostlinu.

Vložil Bytové dekorace | Štítek , , , | Zanechat komentář

Ratanové jídelní židle

Ať už máte jídelnu jako součást obývacího pokoje nebo jako samostatnou jednotku, k jídelnímu stolu budete nepochybně potřebovat jídelní židle.

Dáváte-li přednost ratanovému nábytku, což je zcela pochopitelné, protože ratan je na pohled velmi elegantní a pěkný, jídelní židle z ratanu pro vás jistě budou jasnou volbou. Ratanové jídelní židle ve vaší domácnosti vyniknou, budou vypadat velmi elegantně a rozhodně vám budou sloužit podle vašich představ.

Na výběru jídelní židle si dejte záležet 

Jídelní židle není jen tak nějaký kus nábytku. Jsou nezbytnou součástí místa, kde se pravidelně schází celá rodina k jídlu. Je tak nezbytné, aby byly jídelní židle pohodlné a mely dostatečně široký sed. Rozhodující je i samotná výška sedu, která by se měla pohybovat okolo 45 centimetrů. Právě to je výška, která je naprosto optimální z hlediska pokrčení kolen a pro sezení v pravém úhlu. I výška sedu je tak důvodem, proč je vhodné židle vybírat osobně – a předem je tak vyzkoušet, a raději se vyhnout výběru jídelních židlí na internetu. Design jídelních židlí by měl být pro vás až na posledním místě. Samozřejmě je důležité, jak se budou židle hodit do interiéru, i tak ale dejte přednost hlavně praktičnosti a pohodlnosti během sezení.

U ratanových jídelních židlí je třeba brát ohled na celkovou konstrukci, kterou židle disponují. Ostatně jako u každého ratanového nábytku, i v případě židlí byste se měli vyhnout hlavně dřevěným konstrukcím, které nejsou ani zdaleka tak stabilní a odolné jako konstrukce hliníková.

 Berte v potaz, že je to právě kvalita konstrukčních materiálů, která se značně podílí na pohodlném sezení a hlavně na životnosti jídelních židlí.

Vložil Ratanové soupravy | Štítek , , , | Zanechat komentář

Ratanová skříňka

Potřebujete drobný nábytek do domácnosti? Nemáte kam uložit některé věci nebo potřebujete skříňku například na prádlo? Je-li ratan vašim favoritem ve všech nabízených materiálech, rozhodně vsaďte právě na něj. Litovat nebudete a navíc si dopřejete nábytkový prvek, který vynikne v každé místnosti vaší domácnosti.

Do interiéru se hodí hlavně nábytek z přírodního ratanu, který je pro většinu náročných uživatelů naprostou jedničkou. Není se čemu divit. Vlastnosti přírodního ratanu jsou jen ty nejlepší a navíc lze ratan kombinovat s dalšími kusy nábytku bez ohledu na materiál.

Přírodní ratan jedině do interiéru 

V první řadě nutno zmínit, že skříňky z přírodního ratanu jsou vhodné jen pro interiéry. A nejde přitom jen o skříňky, toto tvrzení platí v souvislosti s jakýmkoli nábytkem z přírodního ratanu.

Pro využití ve venkovních prostorách je vhodný jen nábytek z ratanu umělého, který je schopen odolávat jakýmkoli klimatickým podmínkám a tak jsou na něj kladeny vysoké nároky, které je schopen ustát. Ratanové skříňky z přírodního ratanu je možné umístit do jakékoli místnosti bez ohledu na jejich využití. Vždy je ale třeba respektovat maximální nosnost, která je u nábytku z přírodního ratanu uváděna vždy.

Ratan má sice velmi dobré nosné vlastnosti, tak jako tak je rozhodně není dobré přeceňovat. Zejména pokud jde o ratan přírodní, který je velmi náchylný na velké zatížení. Ještě předtím, než si zakoupíte skříňku z přírodního ratanu, informujte se o případné údržbě. Ta totiž může být v souvislosti s některými kusy nábytku poměrně náročná a to nejen finančně. Většina ratanových skříněk ale disponuje perfektní povrchovou úpravou, která nevyžaduje příliš velkou péči.

Vložil Ratanový nábytek | Štítek , , , | Zanechat komentář

Ratanové koule

Dekorace jsou příjemnou součástí domácnosti. Ne každý je má rád, ale u většiny z nás si najdou své čestné místo. Pokud nejste příznivcem klasických doplňků, jako jsou známé “lapače prachu”, možná si najdete zalíbení právě v ratanových koulích, které vnesou do vaší domácnosti trošku elegance a přírody. Ratanové koule si ale zajisté najdou své místo například ve formě svatební dekorace nebo u svátečního stolu. Jejich využití je opravdu všestranné.

Ratanové koule jsou vyráběny jak z ratanu přírodního, tak i toho umělého. Jejich cena není ani v jednom případě vysoká, vyrobit si je ale můžete dokonce i doma. Pokud jste tvořivý a kreativní, rozhodně nebudete samovýroby litovat. Ratanové koule si tak můžete vyrobit zcela dle svých představ, možností i požadavků bez ohledu na jejich velikost. A nemusí se přitom vždy jednat jen o ratanový doplněk ve tvaru koule, lze tvořit i jiné tvary a dosáhnout tak i jiných doplňků. Materiál pro výrobu ratanových doplňků je možné zakoupit jak na internetu, tak i například v prodejnách s dekoračními předměty.

Ratanové koule i jiné doplňky 

Na trhu s dekoračními předměty jsou k dostání nejen ratanové koule, ale i další ratanové doplňky, které možná v domácnosti využijete. Příkladem jsou vázy nebo květináče a venkovní truhlíky na květiny. Ty mohou být rovněž vyrobeny z umělého nebo přírodního ratanu. Jejich cena ale samozřejmě stoupá, pokud jde o tak výrazné doplňky.

Ratanové koule jsou často využívány i jako hračky pro kočky. Zhruba tři centimetry velká koule z umělého ratanu vychází na zhruba 3,- Kč. Jedná se tak o levnou a velmi přitažlivou hračku pro vašeho mazlíčka.

Vložil Bytové dekorace | Štítek , , , | Zanechat komentář

Ratanová lenoška

Ratan patří v současné době mezi nejoblíbenější materiály, které jsou na výrobu zahradního nábytku používány. Pokud jde o lenošky, ty lze pochopitelně použít primárně v interiéru.

Volba využití totiž závisí hlavně na tom, co samotný uživatel chce. V neposlední řadě hraje jistou roli i fakt, zda se jedná o ratan přírodní nebo umělý. Oba dva materiály totiž vynikají trošku odlišnými vlastnostmi.

Lenoška z umělého ratanu 

Umělý ratan má výhodu hlavně v tom, že jej lze použít jak v interiéru, tak i exteriéru. Obecně je doporučován hlavně pro použití ve venkovním prostoru a to hlavně díky své odolnosti vůči rozlišným klimatickým podmínkám.

Umělý ratan je tak používán nejen pokud jde o lenošky, ale i další zahradní nábytek, který u vašeho rodinného domu rozhodně nemůže chybět.

Lenoška z přírodního ratanu 

Přírodní ratan není vhodný do jakéhokoli venkovního prostředí. Jeho odolnost není dostatečně vysoká, zato velmi dobře vypadá a to i v moderních domácnostech. Lenošky z přírodního ratanu tak užívejte výhradně v domácnosti, při teplém počasí je možné využívat i venku, ale nedoporučuje se na sluníčku. Přírodní ratan by ta mohl ztrácet svůj vzhled a dokonce i pevnost.

O doplňcích a nábytku z přírodního nebo umělého ratanu se v poslední době hodně mluví. Řada lidí ale upřednostňuje právě umělý ratan, který je daleko odolnější, kvalitnější a hlavně je stálý. Jeho důležitou součástí, pokud jde o nábytek, je materiál konstrukce. Ideální je hliník, naopak vyhnout byste se měli konstrukcím dřevěným. Lenošky z umělého ratanu jsou perfektními doplňky do domácnosti a navíc si na nich můžete v klidu odpočinout. Jejich nezbytnou součástí je k pohodlné polstrování, které by vám co do měkkosti měl naprosto vyhovovat.

Vložil Interiérové doplňky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bambusová postel

Postel je místem, kde byste se měli cítit maximálně skvěle. Postel je místem odpočinku a i to je důvod, proč jejímu výběru věnovat maximální pozornost. Pochopitelně nejde jen o samotnou konstrukci, ale i o rošt nebo kvalitu postelové matrace.

Postel jako taková se všemi dostupnými komponenty musí být nejen pohodlná, ale i pro vaše oko příjemná a dobře vypadající. Kde jinde si taky člověk odpočine, než v dobře zařízené ložnici, která do posledního doplňku odpovídá vkusu a náročnosti požadavků každého jedince.

Postele jsou vyráběny z různých materiálů a bambus rozhodně není žádnou výjimkou. Bambus disponuje vynikajícími vlastnostmi, které jsou jako stvořené pro výrobu kvalitních postelí i dalšího interiérového a exteriérové nábytku pro ty, kdo chtějí do své domácnosti vnést trochu exotiky. Předem nutno zmínit, že bambusové postele rozhodně nepatří mezi nejlevnější. Jejich cena se pohybuje od 30 000,- Kč, částky však mohou dosahovat i více jak 70 000,- Kč.

U bambusových postelí totiž neplatíte jen za kvalitní materiál, ale hlavně za přírodní materiál, který je nutné dostatečně opracovat a udržovat, aby z něj mohla být postel zhotovena. V neposlední řadě, bambusové postele jsou vyráběny na míru potřeby každého uživatele.

Na poměrně vysoké ceně se značně podílí i fakt, že rohy postele jsou zpravidla vyrobeny z některých přírodních materiálů, kamenů. Nejčastěji z onyxu, který je velmi pevný, trvanlivý a k bambusu se perfektně hodí. Cena kamene značně ovlivňuje cenu, lze ale samozřejmě vybírat i z takových variant, kdy jsou rohy postelí vyrobeny z bambusových kusů. Pro stabilitu postele je ale rozhodně lepší zvolit rohy z kamene.

Bambusové postele jsou vyráběny hlavně na míru každému zájemci. Obecně platí, že výběr spolehlivého výrobce je na místě. Laik jen velmi těžko pozná kvalitní bambus od toho nekvalitního.

Vložil Bambusový nábytek | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Bambusové misky

V domácnosti nemohou chybět doplňky. Pokud rádi vsázíte na něco exotického, rozhodně si přijdete na své v souvislosti s bambusovými miskami.

O bambusu se často říká, že je materiálem budoucnosti. Důvodem je jeho pevnost, odolnost a vzhled, který je naprosto originální a hodí se prakticky do každé domácnosti.

Bambusové misky lze zakoupit v mnoha různých podobách. K dostání jsou ty klasické, kdy je evidentní, že se jedná o bambus, na druhé straně jsou to bambusové misky, které vypadají velmi elegantně, a rozhodně je oceníte v moderních domácnostech.

Bambusové misky využijete hlavně v kuchyních 

Bambusové misky, například na ovoce, využijete hlavně v kuchyni nebo obývacích pokojích. Nutno ale zmínit, že jsou vhodné jen k uchování nebo odložení suchých potravin – ovoci, zelenině, nebo menších drobností, jako jsou různé pevné předměty. Bambusové misky rozhodně nejsou vhodné k tomu, aby se dostaly do přímého styku s vodou nebo jinou kapalnou látkou.

Zapomeňte proto na používání v rámci nalévání polévek nebo dokonce pro omývání v myčce nádobí. Vyjma kuchyně je možné bambusové misky využít například i v koupelnách nebo na chodbách, jako drobný doplněk. Praktickým řešením jsou dokonce i v zádveří, jako jednotný odkladač pro klíče od domova nebo auta. Fantazii se meze rozhodně nekladou, a pokud se vám bambusová miska líbí, není důvod ji v domácnosti jakkoli nevyužít.

Bambusové misky je možné doplnit i o velice zajímavé a pevné květináče nebo vázy. Právě takové drobnosti jsou perfektními doplňky v rámci moderních domácností, bambus dodá na útulnost a bezpochyby vnese i daleko větší teplo do místnosti.

Vložil Interiérové doplňky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bambusový nábytek do koupelny

Připadá vám koupelna tak nějak prázdná a uvažujete o zajímavém doplňku, který by dokonale zvýraznil celou místnost? Možná vaše volba padne právě na bambus, který vypadá velmi exoticky a v některých domácnostech se stal doslova nezbytností. To ostatně platí i o obchodech, které nabízejí bambusový nábytek do koupelny v mnoha odlišných variantách.

O exotičnosti a jisté výjimečnosti je možné mluvit i v souvislosti s ratanovým nábytkem, ale o bambusu to rozhodně platí dvojnásobek. Výhodou bambusu je, že z této zdřevnatělé trávy lze vyrobit zcela odlišný nábytek, navíc bambusu v současné době existuje více jak tisíc odrůd a druhů rozdílných průměrů.

Bambusový nábytek je zcela odlišný od ratanového

Ačkoli některé kusy ratanového nábytku jsou rovněž vhodné pro využití v koupelnách, co do svých vlastností se ratan bambusu rozhodně nevyrovná. Bambusový nábytek je totiž velmi stabilní, odolný a pevný, často je svou tvrdostí a odolností přirovnáván k oceli. Nábytek a doplňky z bambusu si můžete vybavit prakticky celou koupelnu. Díky bambusu navíc koupelna bude vypadat naprosto přirozeně, přírodně a bambus lze navíc doplnit o různé doplňky, ideálně přírodního charakteru nebo vzhledu. Ne ke všemu se ale bambusový nábytek hodí.

Nutno zmínit, že při výrobě a zhotovování bambusového nábytku nejsou používány žádné kovy a ve většině případů jde výhradně o ruční práci člověka. To umocňuje cenu, která není právě nízká – už jen proto, že se jedná o exotickou dřevinu. Nábytek je sice finančně náročnější, pořizujete si ale naprostou kvalitu. Nelze ale říct, že každý bambusový nábytek je kvalitní. Je třeba si dát pozor na provedení, jakost bambusu a jeho spoje.

Pokud jsou totiž spoje špatně provedené, nábytek se může rozviklat, místy se dokonce mohou objevit praskliny. Bambusový nábytek proto vybírejte hlavně ve specializovaných prodejnách.

Vložil Bambusový nábytek | Štítek , , , | Zanechat komentář

Levný zahradní ratanový nábytek

Zahradní nábytek je naprosto nezbytnou součástí všech rodinných domů. Kde jinde byste si taky společně odpočinuli s rodinou nebo přáteli, než právě na zahradě. Jednotlivé produkty se od sebe výrazně liší a to nejen pokud jde o materiály, ze kterých je nábytek vyroben.

Pokud jste i vy vsadili právě na umělý ratan, rozhodně nebudete do budoucna litovat a při pořizování dokonce nezapláče ani vaše peněženka. Zahradní nábytek z umělého ratanu se v současné době řadí mezi nejlevnější varianty – vyjma plastového zahradního nábytku.

S ratanovým nábytkem vaše zahrada vynikne 

Při výběru ratanového nábytku je nutné dát pozor hlavně na to, jaký je materiál samotné konstrukce ratanového nábytku. Vůbec nejhorší variantou je konstrukce dřevěná. O dřevo je nutné se pravidelně starat a toho jen velmi těžko dosáhnete v případě ratanového nábytku. Konstrukce je totiž ve většině případů plně potažena ratanem a je tak naprosto nemožné ji pravidelně ošetřovat různými speciálními preparáty a přípravky. Zahradní nábytek z umělého ratanu přílišnou údržbu rozhodně nepotřebuje. Tak jako tak je třeba mu jednou za čas věnovat jistou pozornost.

Pokud jde o konstrukci ratanového nábytku – ať už se jedná o taburety, zahradní lavice a sety nebo snad zahradní houpačky z ratanu, ideální je konstrukce hliníková, která je velmi odolná a trvanlivá, péči navíc nepotřebuje. Kvalita samotného ratanového výpletu je ale rozhodně na místě.

U příliš levného ratanového zahradního nábytku si všímejte právě těchto dvou aspektů, protože příliš levné výrobky s největší pravděpodobností nedisponují ochranou proti UV záření, materiál navíc rychle oxiduje a časem by mohl popraskat. Pravdou je, že zahradní nábytek z umělého ratanu, který je kvalitní po všech stránkách, může být až dvakrát dražší. Dvakrát déle vám ale vydrží a bude splňovat veškeré prvky náročnosti.

Vložil Ratanový nábytek | Štítek , , | Zanechat komentář